Pracownia

 

Nasza pracownia powstała w 2016 roku, na fundamentach  Akademii Małej Sztuki,  która prowadzi od 6 lat warsztaty artystyczne. Jest pierwszą w Płocku pracownią ceramiczną. Powstała z marzeń, z przeogromnej pasji tworzenia i jeszcze większej miłości do ceramiki.

 

Zapraszam na zajęcia dorosłych, młodzież i dzieci. Twórcze dusze i tak zwane "dwie lewe ręce". Wszystkich, którzy chcieliby w przytulnej pracowni i miłej atmosferze spędzić twórczo czas.

Nie martwcie się że nigdy tego nie robiliście i nie mieliście kontaktu z gliną, wszystkiego Was nauczymy. Pracy z różnymi rodzajami gliny, różnymi technikami modelowania i zdobienia.

Wypalone prace malujemy angobami, szkliwimy, a następnie ponownie je wypalamy. Potem zabieracie je do domu, możecie z nich korzystać, cieszyć oko lub przeznaczyć na niepowtarzalny prezent.

 

Do dyspozycji jest 84 metrowa pracownia, w pełni  wyposażona we wszystkie narzędzia i materiały oraz piec ceramiczny. Ze wszystkiego można korzystać w cenie zajęć.

 

Naszą Misją jest:

1. Pobudzanie i rozwój uzdolnień artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych

2. Popularyzacja rękodzieła ceramicznego.

3. Integracja rodzinna i międzypokoleniowa budowana na bazie działań artystycznych.

4. Dostarczanie sposobów na aktywne i twórcze spędzanie wolnego czasu.

5. Wspieranie aktywności kulturalnej, społecznej i artystycznej osób w różnym wieku.

6. Stworzenie grupy artystycznej skupionej wokół rękodzieła ceramicznego w różnych grupach wiekowych, społecznych i zawodowych.

Zapraszam do wspólnego tworzenia.

Beata Szajdziuk

 

 

 

Copyright © 2019 Pracownia Ceramiczna Płock. Wszelkie prawa zastrzeżone