Beata Szajdziuk

Teresa Siwanowicz

Katarzyna Adamczyk

 

           

          Beata Szajdziuk (rodowita Płocczanka) jest plastykiem działającym na wielu polach. Zajmuje się ceramiką, malarstwem, rysunkiem, rzeźbą, batikiem, architekturą wnętrz. Jej przygoda ze sztuką zaczęła już w dzieciństwie tworząc wazony z gipsu, papier czerpany z gazet, freski na ścianach pokoju. W tedy też powstały lalki z trawy, gliny i szmatek, które w dorosłym życiu w dziwny sposób okazywały się być odbiciami spotkanych, ważnych dla niej osób.

          Skończyła Policealne Studium Artystycznym „Studio Sztuki” w Warszawie, studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa, ukończyła kursy rękodzieła artystycznego „Ceramika w edukacji artystycznej i terapii I i II stopnia” w Ośrodku Szkoleniowym Akademia Łucznica oraz kurs ,,Jak świadomie lepić z dziećmi, Ceramika w terapii ręki I i II stopnia’’.

          W między czasie przeżyła przygodę z teatrem odbywając praktykę w pracowni plastycznej Teatru Lalek „GULIWER” w Warszawie oraz pracując jako asystent scenografa w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Obecnie najbardziej pochłonięta jest tworzeniem ceramiki. Uwielbia w wolnych chwilach zaszyć się w swojej pracowni i przemieniać kilogramy gliny w przedmioty użytkowe i rzeźby. Praca z gliną działa relaksacyjnie, oczyszcza myśli - jest jak medytacja.

          Lubi gotować, rzadko jednak korzysta z gotowych przepisów; gotowanie i tworzenie są bardzo podobne - to kwestia smaku i wyobraźni. Mama rocznej Zosi.

          Edukacją artystyczną zajmuje się od piętnastu lat. Prowadzi warsztaty plastyczne, ceramiczne oraz batiku dla dzieci i młodzieży. Zaczynała pracować jako wolontariusz obecnie prowadzi własną firmę edukacyjną Akademia Małej Sztuki.

          Pracując z dziećmi chcę pokazać im jak wspaniałą przygodą może być sztuka i dzielić się z nimi radością tworzenia. Moim celem jest inspirowanie ich wyobraźni, uwrażliwienie na piękno, pokazanie jak można wyrażać emocje przez plastykę. Dla mnie każde spotkanie z dziećmi jest bezcenne, ciągle czymś mnie zaskakują. Uczę się od nich spontaniczności, autentyczności, szczerości wypowiedzi.

          Na zajęciach stajemy się partnerami, tworzymy, dzielimy się obserwacjami, odkrywamy i bawimy się sztuką.

 

          

         Teresa Siwanowicz  pochodzi ze wsi niedaleko Płocka. Jest mamą dwóch chłopców 13 i 5 lat. W wolnych chwilach uwielbia przebywać na łonie natury, słuchać szumu drzew i śpiewu ptaków.

      Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Pawła Włodkowica w Płocku na kierunku Pedagogika specjalna. Ukończyła kurs „ Ceramika w edukacji artystycznej i terapii I stopnia”. Brała udział w warsztatach „ Ceramika w terapii ręki”, a także „Powertex rzeźba od podstaw”

      W swej karierze zawodowej pracowała na różnych stanowiskach od pracownika biurowego przez sprzedawcę , opiekuna osób starszych do instruktora Terapii Zajęciowej. Na WTZ z osobami niepełnosprawnymi  prowadziła pracownię bukieciarską . Największym sukcesem w tej pracy  była  radość i uśmiech, uczestników warsztatów, gdy udało wykonać się jakaś pracę. Takie małe radości były bardzo motywujące do dalszego działania.

      Przygodę z ceramiką zaczęła się 3 lata temu, gdy rozpoczęła współpracę z Akademią Małej Sztuki. Prowadzi warsztaty w przedszkolach i szkołach, a także zajęcia indywidualnie.

Pracując z dziećmi uczyć ich nie tylko techniki pracy w gliną ale również samodzielności i wytrwałości. Wspólnie osiągają sukcesy i znoszą porażki.

  „Te małe iskierki jakimi, są dzieci zapalają we mnie zapał i radość do pracy. Zarażają mnie radością życia. Wspólnie tworzymy sztukę dobrze się przy tym bawiąc”

 

          

         Katarzyna Adamczyk   

Copyright © 2019 Pracownia Ceramiczna Płock. Wszelkie prawa zastrzeżone